Lista kontrolna po sprzątaniu dla posiadaczy domu bez kurzu

Eksperci z GRUPA VIP Cleaning and Security Services  gwarantują, że jeśli będziesz postępować zgodnie z tą listą rzeczy do zrobienia krok po kroku, możesz uporać się z kurzem, pyłem i gruzem pozostałym po budowie i remoncie bez konieczności korzystania z profesjonalnych, drogich środków czyszczących.

Dbaj o dywany i miękkie meble

Niezależnie od twoich wysiłków, aby zabezpieczyć podłogi i meble, aby je chronić, kurz i brud zawsze się przedostanie w większych czy mniejszych ilościach przez folie i innego rodzaju wykonane zabezpieczenia na czas w/w prac budowlanych. Te małe cząsteczki zostają uwięzione w materiałach, takich jak meble tapicerowane, dywany, wykładziny i zasłony (jeśli byłeś zbyt optymistyczny i zapomniałeś ich zawiesić!). Jeśli pozwolisz, aby po pracach remontowo-budowlanych osiadł kurz, wynik będzie nie tylko nieestetyczny, ale może również spowodować poważne uszkodzenia. Pył pozostawiony pomiędzy włóknami tkaniny rozluźnia splot i prowadzi do zużycia materiału.

Sposoby czyszczenia dywanów, które profesjonaliści powinni wypróbować w domu

Pomimo wszelkich starań w czyszczeniu, Twoje dywany w końcu staną się ofiarami wycieków żywności i napojów, wypadków w trakcie codziennego użytkowania i wszystkiego, co znajduje się na podeszwach butów. Sprawdź sposoby, jak profesjonaliści z dziedziny usług sprzątania radzą sobie z problemami i spraw, aby dywany wyglądały jak nowe.

Nigdy nie trzeć plamy!

Najczęstszym błędem popełnianym przez ludzi zajmujących się plamami jest jej pocieranie – wcieranie – określnie jest tutaj najmniej ważne. Profesjonalni pracownicy usług sprzątających od czyszczenia dywanów twierdzą, że to najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić, ponieważ spowoduje to głębsze osadzenie brudu we włóknach dywanu. Bez wątpienia jest to natychmiastowa reakcja spowodowana paniką, ale pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest wytarcie wycieku chłonnym ręcznikiem papierowym lub serwetką, delikatnie naciskając.

Zobacz także: Nasze świetne wskazówki dotyczące usuwania plam zamieszczone na stronie: www.grupavip.com.pl

Miej podstawowe środki czyszczące pod ręką

Specjaliści radzą nam, aby zawsze mieć pod ręką te niezbędne preparaty na nieprzewidziane niespodzianki w naszym domu i mieszkaniu :

 Soda: doskonała do usuwania plam z piwa i wina

Ocet destylowany: mieszanka wody i octu może pomóc uporać się z plamami po soku

Płyn do mycia naczyń: jeśli nie masz specjalnego środka do czyszczenia dywanów lub nie masz pewności, jakiego detergentu użyć, przygotuj roztwór ciepłej wody zmieszanej z dwiema kroplami płynu do mycia naczyń.

Amoniak: to tania, uniwersalna substancja do czyszczenia szerokiej gamy plam

Chusteczki nawilżane: użyj ich do usunięcia jasnych plam z dywanu

 Usuń gumę do żucia z lodem

Masz dzieci, prawdopodobnie przerabiałeś już problem z gumami do żucia przyklejonymi do wszystkiego w domu, w tym dywanów i tapicerki meblowej. Aby ją usunąć, weź kilka kostek lodu i połóż je na gumie na co najmniej 1 minutę. Guma szybko zamarznie i można się jej pozbyć, zdrapując ją z dywanu nożem do masła lub łyżką. Być może będziesz musiał przyciąć kilka włókien, aby uratować dywan, ale nie będzie to zauważalne, szczególnie po kolejnym głębokim czyszczeniu dywanu.

Radzenie sobie z plamami wosku.

Wszyscy lubimy używać aromatycznych świec, aby nadać domowi przyjemny zapach. Ale wypadki się zdarzają i może się to skończyć kałużą wosku na dywanie. Najlepszym sposobem na wyczyszczenie plamy jest stopienie wosku. Połóż kawałek starej szmatki na plamie i nałóż na nią żelazko, aby stopić wosk. Wytrzyj czystą szmatką, aby namoczyć stopioną substancję. Powtórz te czynności, aby usunąć jak najwięcej wosku ze świecy. Stopiony wosk przyklei się do szmatki, a kilka powtórzeń powinno załatwić sprawę. Po prostu upewnij się, że żelazko jest ustawione na najniższą temperaturę i nie pozostaje na dywanie dłużej niż 30 sekund. Przeczytaj także: Jak usunąć plamy z Sofii za pomocą żelaza

Częste dokładne: czyszczenie dywanów Kraków.

Zaplanuj głębokie czyszczenie dywanów co najmniej dwa razy w roku. Jedną z najlepszych metod odkażania dywanów jest ekstrakcja gorącą wodą, powszechnie znana jako „czyszczenie parą”. Utrzymuje dywany wolne od zarazków i wygląda jak nowe, przedłużając ich żywotność. Skontaktuj się z nami już teraz i uzyskaj bezpłatną wycenę naszej usługi czyszczenia dywanów.

Oczyść ściany z kurzu i cząstek brudu

Zacznij od usunięcia kurzu z sufitów i ścian, ponieważ nawet one zbierają brud podczas prac remontowych. Odkurzanie na sucho to najlepszy sposób na wytarcie cząstek bez zabrudzenia świeżo otynkowanej i ozdobionej powierzchni. Jednak w niektórych przypadkach można użyć wilgotnego ręcznika z mikrofibry, w zależności od rodzaju farby użytej do ścian. Przed czyszczeniem powierzchni na mokro - wilgocią skonsultuj się z producentem. Nie zapomnij odkurzyć wszystkich ozdobnych elementów dekoracyjnych, takich jak listwy i frontony, ponieważ cząsteczki kurzu łatwo chowają się w szczelinach.

Wytrzyj i wypoleruj meble i twarde powierzchnie

Wytrzyj wszystkie twarde powierzchnie, zaczynając od góry i schodząc w dół. Odkurz regały i półki we wszystkich szafkach. Wytrzyj wszystkie blaty, półki na książki, framugi drzwi i inne płaskie powierzchnie oraz twarde meble wokół domu, aby miejsce było wolne od kurzu i pyłu. Nie zapomnij o parapetach, ramach okiennych oraz wszystkich klamkach. W niektórych przypadkach budynek staje się dość brudny i może być konieczne odkurzenie nawet łazienki i toalety, aby ułatwić ich dalsze sprzątanie. Zakończ za pomocą dokładnego mopowania od ściany do ściany i polerowania twardych podłóg i płytek.

Wyczyść system wentylacji i wymień filtry powietrza.

Podczas remontu domu kurz i gruz stają się częścią powietrza w pomieszczeniu i przedostają się do otworów wentylacyjnych. Nawet jeśli odnawiasz tylko jeden obszar swojego mieszkania, ważne jest, aby sprawdzić i zadbać o całą wentylację swojego domu. Wymiana filtrów w remontowanej przestrzeni jest niezbędna, aby zmniejszyć ilość kurzu przepływającego przez kanały powietrzne, w przeciwnym razie cząsteczki będą rozprzestrzeniać się po pozostałej części domu. Usuń wszystkie kratki zakrywające otwory wentylacyjne, wyczyść je mydłem i wodą i pozwól im całkowicie wyschnąć przed ponownym włożeniem. Wymień wszystkie filtry powietrza na nowe, nawet jeśli nie wyglądają tak brudno. Cząsteczki kurzu pozostawione po budowniczych są w porządku i nie wyglądają na duże ilości: niemniej jednak one tam zalegają. Wdychanie tych cząstek jest niebezpieczne, ponieważ może wywołać alergie i choroby układu oddechowego.

Ostatnie poprawki - sprzątanie, aby dom był wolny od kurzu po renowacji.

Nie zapomnij wyczyścić wszelkiego osprzętu, akcesoriów i drobnych przedmiotów po pracach remontowych i budowlanych, aby dom był całkowicie wolny od kurzu. Oto krótka lista wyposażenia i przedmiotów, które zwykle pomijamy podczas sprzątania po pracach budowlanych i remontowych:

Łopatki wentylatora sufitowego Oprawy oświetleniowe Żyrandole i abażury Urządzenia elektroniczne (routery, TV, laptopy) - sprawdź tutaj jak bezpiecznie - profesjonalnie czyścić elektronikę. Urządzenia (wężownice lodówki, filtry do okapów, filtry klimatyzacji) Artykuły dekoracyjne (ramki do zdjęć, wazony, stojaki na czasopisma) Akcesoria wewnętrzne (stojaki na kapelusze, lustra, karnisze, wieszaki na ubrania) Nikt nie może Cię winić, jeśli nie masz siły poradzić sobie z bałaganem po wyremontowaniu swojego mieszkania! Każdy zasługuje na odpoczynek, a my pomożemy Ci go zdobyć! Po prostu zarezerwuj profesjonalne sprzątanie po budowlańcu i ciesz się niezawodną obsługą w terminie i czasie, który pasuje do Twojego harmonogramu!

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług:

Firma sprzątająca z Krakowa -  GRUPA VIP Cleaning and Security Services 

 

GRUPA VIP

Cleaning and Security Services

www.grupavip.com.pl

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. +48 605-211-470

Tel. +48 12-200-28-22