Sprzątanie biur Kraków

Często pomija się regularne, generalne sprzątanie biura w Krakowie. Są to usługi doczyszczające powierzchnie biurowe bardzo ważne, podobnie jak regularne wiosenne sprzątanie domów i mieszkań w Krakowie - Katowicach i ościennych miastach, w których mieszkamy! Pracownicy spędzają dużo czasu w swoich biurach. Czy nie chcielibyśmy, aby były regularnie i dokładnie sprzątanie? Biura i miejsca pracy to przestrzenie wspólnie użytkowane. Zarazki mają łatwą możliwość przenoszenia się z jednego stanowiska pracy na drugie stanowiska ( z pomieszczenia do pomieszczenia ) oraz człowieka na człowieka. Dlatego też standardowa rotacja czyszczenia prawdopodobnie nie wystarczy, aby naprawdę utrzymać biuro w czystości. Czy regularne porządki w domu zastępują wiosenne porządki? Nie…

Generalne sprzątanie biura - od góry do dołu!

Gruntowe sprzątanie biura powinno odbywać się od góry w dół. Twoja firma sprzątająca powinna zacząć sprzątanie od górnych powierzchni w kierunku dolnych powierzchni na drabinie, a skończywszy na czyszczeniu podłogi. Na przykład zacznij od odkurzania, wycierania i / lub odkurzania opraw oświetleniowych, narożników i krawędzi sufitu, wentylatorów i tym podobnych. Następnie w miejscach takich jak ściany, grafiki - obrazy ścienne, szyldy, kinkiety itp. Należy odkurzyć a później wycierać powierzchnie na mokro na średniej wysokości. Należy oczyścić punkty dotykowe i powierzchnie poziome. Należy rozważyć w użyciu zastosowanie środka odkażającego lub dezynfekującego. Dokładne wycieranie biurek, stołów, mebli, o twardych powierzchniach oraz tapicerek meblowych, itp. Powinno odbywać się metodycznie. Usunięcie przez personel wszystkich rzeczy osobistych z biurek i półek pozwoli na najlepsze możliwe czyszczenie. Nie zapomnij o umyciu żaluzji okiennych, rolet i szyb w ramach programu gruntowego doczyszczania powierzchni biurowych. Ponadto powinno nastąpić odkażanie i dezynfekcja najbardziej użytkowanych części pomieszczeń biurowych.

Aneksy kuchenne i łazienki również należy dokładnie wyczyścić, stosując rozwiązanie odgórne. Twoja firma sprzątająca powinna mieć wyszkolony personel sprzątający, aby rozumieć, jak unikać zanieczyszczeń krzyżowych i wykorzystywać odpowiednie środki czyszczące. W kuchniach do frontów szafek, uchwytów, kuchenek mikrofalowych, blatów, zlewów, stołów do jedzenia i tak dalej należy używać bezpiecznego środka dezynfekującego do przygotowywania żywności.

Wreszcie, po zakończeniu czyszczenia na wysokiej i średniej wysokości można przystąpić do prac podłogowych. Dywany należy regularnie czyścić profesjonalnie za pomocą ekstrakcji parą lub innymi metodami zalecanymi przez producenta. Podłogi należy dokładnie posprzątać z kurzu i / lub odkurzyć i zmyć. Ze względu na środowisko można również zastosować środek do dezynfekcji podłóg.

Jak często powinno następować gruntowe doczyszczanie biura?

Jak często należy dokładnie czyścić biuro? Miesięcznie? Kwartalnie? Rocznie? Odpowiedź jest jedna, tak jak wymaga tego Twoja firma! Oto czynniki, które mogą wpływać na to, jak często budynek biurowy, pakiet biurowy lub nawet małe biuro powinno być gruntownie czyszczone z góry na dół:

Ruch pieszy: ilu pracowników pracuje w biurze? Ilu gości masz każdego dnia? Więcej pracowników i / lub więcej gości może zagwarantować bardziej regularne i generalne czyszczenie.

Rodzaj działalności: czy prowadzisz małe biuro biznesowe z niewielkim lub zerowym ruchem odwiedzających? I odwrotnie, czy jesteś dużym gabinetem lekarskim z dużą rotacją chorych pacjentów wchodzących i wychodzących?

Pory roku: Sezon na przeziębienie i grypę może spowodować potrzebę dodatkowych środków odkażających. Również sezon zimowy z deszczem, śniegiem i błotnistym ruchem pieszym z pewnością może generować potrzebę dodatkowego sprzątania

Częstotliwość sprzątania biura zależy od wielu czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Wiele biur i przestrzeni biznesowych decyduje się na gruntowe czyszczenie swoich biur raz na kwartał lub nawet co pół roku. Ponadto w niektórych gabinetach - przychodniach medycznych o dużym natężeniu ruchu budynki mogą być gruntownie czyszczone co miesiąc. Twój profesjonalny serwis sprzątający z Krakowa może zaoferować wskazówki dotyczące konkretnego sprzątania Twojego biznesu uwzględniając wszystkie możliwe uwarunkowania dotyczące usług sprzątających w Krakowie.

GRUPA VIP Cleaning and Security Services  - Specjaliści od dokładnego sprzątania biur w Krakowie i Katowicach ! Potrzebujesz doświadczonej firmy sprzątającej z Krakowa? GRUPA VIP CSS ma bardzo duże doświadczenie w realizacji usług sprzątania biur, gabinetów lekarskich, firm, powierzchni handlowych, magazynowych i nie tylko.