Rozejrzyj się po przeciętnej powierzchni biurowej i załóżmy, że biurka są czyste. Byłoby to szczególnie prawdziwe, gdyby były codziennie utrzymywane w czystości. Jednak to, co widzisz, nie zawsze jest tym, czego oczekujesz.

Faktem jest, że niektóre zarazki mogą żyć na suchych powierzchniach (takich jak na przykład biurka) przez kilka godzin, zanim umrą. W tym czasie wiele osób może wziąć je na ręce i przenieść w inne miejsca. Obejmuje to obecność bakterii Salmonella - częstej przyczyny żołądka i rozstroju żołądka. Wejdź do przeciętnej łazienki biurowej, a czas, w którym zarazki mogą tam przetrwać, wydłuży się nawet o kilka dni.

Krótko mówiąc, nawet jeśli Twoja przestrzeń biurowa wygląda na czystą, może nią nie być. Dlatego zaleca się codzienne czyszczenie przez profesjonalny zespół sprzątający.

Inwestowanie w zdrowie

Firmy, które inwestują w codzienne sprzątanie biur przez zespół profesjonalistów, mogą zauważyć poprawę stanu zdrowia swoich pracowników. Oczywiście, jeśli można zmniejszyć występowanie zarazków na biurkach, stosując profesjonalne produkty, może to prowadzić do poprawy zdrowia wszystkich osób tam pracujących. W grę wchodzi również dobra higiena, ale używając profesjonalnych środków czyszczących, można wyeliminować miliony zarazków na biurkach - całkiem dosłownie. Jak czyste są Twoje biurka, nawet jeśli dobrze wyglądają gołym okiem?