Teraz, gdy nadeszła wiosna, a wieczory stają się coraz dłuższe, jest to idealny czas, aby zapewnić ogrodowi „wiosenne porządki” w ramach przygotowań do sezonu wegetacyjnego. Sporządziliśmy listę 9 kroków, dzięki którym będziesz bardziej niż przygotowany na nadchodzące pracowite miesiące.

1. Usuń mech z tarasów i ścieżek

Nagromadzenie mchu i glonów na twardych powierzchniach w ogrodzie może spowodować, że staną się śliskie. Jeśli chodzi o usuwanie mchu i glonów, warto poszukać środka do usuwania mchu bez chemii, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i zwierzętom.

2. Oczyść rynny

Z biegiem czasu rynny zapełniają się liśćmi i innymi odpadkami. Aby zapewnić ich prawidłowe działanie, należy je czyścić dwa razy w roku. Możesz pozbyć się dużych zanieczyszczeń za pomocą rąk, ale pamiętaj o założeniu rękawic i okularów ochronnych. Liście i zanieczyszczenia mogą z czasem gromadzić się w rynnie.

3. Dbaj o swoje róże

Nadszedł czas, aby zacząć karmić róże - karmić raz w miesiącu dobrą granulowaną paszą do lipca. Możesz również rozpocząć spryskiwanie róż Rose Clear co 2 tygodnie, aby pomóc kontrolować i eliminować szkodniki i choroby, takie jak czarna plama. Rose Clear ochroni twoje rośliny przed szkodnikami i chorobami.

4. Przygotuj swoje rośliny wieloletnie

Nadszedł czas, aby odciąć martwy wzrost, aby umożliwić nowy sezon wegetacyjny. O tej porze roku należy dużo przycinać, ścinać i ścinać.

5. Chroń nowy wzrost

W marcu i kwietniu nadal możemy doświadczyć mroźnej pogody, dlatego ważne jest, aby chronić nowy wzrost włókniną ogrodniczą.

6. Uporządkuj swoje narzędzia

Wyjmij narzędzia z szopy i wyczyść je. Upewnij się, że są w dobrym stanie i gotowe do użycia. Niektóre z narzędzi ręcznych mogą wymagać uwagi, mogą być zardzewiałe lub mieć słabą rękojeść, którą należy wymienić, lub mogą wymagać naostrzenia. Teraz jest również idealny czas na serwis kosiarki. Nasz ogrodnik twierdzi, że jest to jeden z największych problemów, z jakim co roku spotyka się u klientów - elektronarzędzia, które były przechowywane przez całą zimę, zatarły się i wymagają serwisu. Wyjmij narzędzia z szopy i upewnij się, że są w dobrym stanie i są gotowe do użycia.

7. Zacznij planować swój ogród

Zastanów się, jakie doniczki zrobisz i jakich roślin będziesz potrzebować. Zrób listę, aby niczego nie zapomnieć!

8. Skiełkuj swoje nasiona

Skieruj nasiona żeby były gotowe do sezonu. Daj kiełkującym nasionom dużo powietrza, otwierając okna lub otwory wentylacyjne i nie zapomnij podlać ich za pomocą butelki z rozpylaczem - pomoże to zapobiec nadmiernemu podlewaniu nasion.

9. Oczyść swoją szklarnię i tunel foliowy

Dobrze wyszoruj swoją szklarnię, tunel foliowy i inne ramy, aby były gotowe na sezon. W ciepłe lub słoneczne dni przewietrz szklarnię, aby zapobiec problemom związanym z grzybami.