Wiosenne sprzątanie domu

Co roku, mniej więcej w tym czasie, ludzie przygotowują się do wiosennych porządków… ale co to w ogóle oznacza? Dlaczego wiosna? Dlaczego czyścić? Cóż, najczęstszą odpowiedzią jest to, że miesiące zimowe izolują dużo kurzu i gruzu, ponieważ stale używamy ciepła i zostawiamy zamknięte okna. Dodatkowe pyłki i kurz, które pojawiają się wiosną, mogą również przyczynić się do niepokojącego sezonu alergicznego.

Dlatego w firmie sprzątającej Grupa VIP w przyjazny sposób przypominamy, które części Twojego domu mogły zostać zaniedbane w minionym roku i co możesz zrobić, aby to naprawić!

Sprzątanie wejścia / okna

Każdy obszar, który zapewnia dostęp do otwartego powietrza, jest często pomijanym źródłem wymagającym gruntownego czyszczenia. Wytrzep wycieraczki, wrzuć zasłony do pralki. Wytrzyj okna od góry do dołu i odkurz nadmiar kurzu. Nie zapomnij też wytrzeć klamek!

Czyszczenie kuchni

Zwykle regularnie czyścimy nasze kuchnie, ale jest kilka miejsc, w których może być potrzebna dodatkowa opieka. Zlew kuchenny: wyczyść ściany zlewu i przepuść kilka skórek cytryny przez odpływ, aby usunąć zapach. Przetrzyj wnętrze kuchenki mikrofalowej i otwór wentylacyjny, który filtruje powietrze w piekarniku. W tych miejscach powstaje dużo brudu. Masz czas na wyczyszczenie wnętrza lodówki?

Sprzątanie łazienki

Kolejne pomieszczenie, które należy regularnie czyścić, ale tym razem skup się na fugach i ścianach. Wszędzie tam, gdzie zauważysz pleśń lub pleśń rosnącą pod prysznicem lub w jego pobliżu, spryskaj je i wyszoruj środkiem na pleśń. Jeśli tego nie masz, spróbuj zmieszać ocet i sodę oczyszczoną. Ta sama metoda może również pomóc w oczyszczeniu odpływu z prysznica.

Usuwanie zabrudzeń z rynny deszczowej

Jeśli jesteś odpowiedzialny za rynny deszczowe otaczające Twój dom, istnieje duże prawdopodobieństwo, że są w nich teraz wszelkiego rodzaju śmieci. Mech, stare liście, piłki tenisowe itp. Zachowaj ostrożność podczas wspinania się, aby je usunąć. Użyj rękawic ochronnych i wrzuć zawartość do worka na śmieci. Upewnij się, że masz kogoś, kto pomoże ci w razie potrzeby!

Odkurzanie sufitów

Innym łatwym miejscem, które można przeoczyć, jest sufit. Jeśli masz wysuwaną sprzątaczkę do kurzu, przesuń po suficie, aby usunąć wszelkie pajęczyny lub cząsteczki, które osiadły z czasem. Otwory wentylacyjne również należy odkurzyć, a także wentylatory sufitowe. W końcu w tym sezonie chcesz oddychać jak najczystszym powietrzem.

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, polecamy nasze usługi w kompleksowym posprzątaniu Twojego domu.