Jak uprawiać trawnik jak dywan

Większość z nas zna stereotyp właściciela domu na przedmieściach, który ma obsesję na punkcie swojego trawnika. Stanie na głowie, aby zapewnić wolny od chwastów, zielony i idealnie skoszony trawnik. Chociaż stereotyp z telewizji i kina może być nieco przesadzony, jest wiele osób, które są naprawdę dumne z posiadania zadbanego trawnika. Często jest to element ogólnej estetyki domu: trawnik pełni funkcję dywanu, tylko na zewnątrz. Tak jak dobrze dobrany dywan do salonu lub sypialni, dobór odpowiedniej trawy i dbanie o nią przyniesie oczekiwane rezultaty.

Wybór odpowiedniego rodzaju trawy

Większość ludzi może nie wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów trawy. Niektóre są dobre dla chłodniejszych, północnych klimatów, podczas gdy inne są lepsze na obszarach, w których zima jest niewielka lub nie ma jej wcale. Wybierając trawę, upewnij się, że wybierzesz taką, która jest odpowiednia dla twojego klimatu, w przeciwnym razie twoja trawa zginie, ponieważ jest za zimno lub za ciepło. Być może będziesz musiał również umieścić różne rodzaje trawy w różnych częściach podwórka, zwłaszcza jeśli masz zacienione obszary, w których słońce jest mało lub wcale.

Czy trawa musi być wytrzymała?

Weź również pod uwagę odporność na deptanie i ilość wody, którą dostajesz latem; niektóre trawy są bardziej odporne na ruch i suszę niż inne. Twój lokalny ogrodnik będzie mógł Ci doradzić w tym zakresie. Jeśli chcesz wyhodować zieloną, mocną trawę, musisz sprawdzić murawę. Zbyt gruba murawa uniemożliwi przedostanie się wody do korzeni trawy; jeśli jest zbyt cienka, twoja trawa może stać się podatna na owady i pasożyty.

Ile pracy związanej z zwalczaniem chwastów chcesz podjąć?

Jeśli twoja murawa jest w złym stanie, być może będziesz musiał ją całkowicie wymienić; ponownie, poproś o radę. Lokalny specjalista od trawy pomoże, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości. Inną ważną częścią uprawy wspaniałego trawnika jest nawożenie i zwalczanie chwastów. Nawozy dostarczają składników odżywczych, których brakuje w glebie, i zapewniają, że trawa może dobrze się rozwijać w warunkach klimatycznych. Inna sprawa to zwalczanie chwastów: jest to konieczne, jeśli chcesz uniknąć stale rosnącej plamy mniszka lekarskiego.

Jak często będziesz musiał nawozić?

Istnieje wiele komercyjnych nawozów, z których możesz skorzystać, ale możesz również skorzystać z usług specjalisty od nawożenia i zwalczania chwastów, jeśli nie chcesz sam się tym zająć. W każdym razie nie pomijaj tych dwóch ważnych kroków, w przeciwnym razie szybko pojawią się żółte, suche plamy, a także możliwa inwazja chwastów. Wreszcie, jeśli chcesz, aby Twój trawnik wyglądał jak nowy dywan każdego dnia w roku (lub latem, w zależności od lokalizacji), będziesz musiał go skosić. Nie ma nic brzydszego niż nieskoszony trawnik! Długość ostrzy powinna wynosić około 7 do 9 cm; nigdy nie skracaj go krócej niż 6 cm.

Wskazówki dotyczące samodzielnego nawożenia trawnika

Również dobra wskazówka dotycząca samonawożenia: po skoszeniu zostaw skoszoną trawę na ziemi. Jeśli skosisz tylko centymetr lub mniej, przyczyni się to do nawożenia trawnika. Utrzymuj ostre ostrza kosiarki i koś wieczorem, gdy trawa jest sucha. Jeśli zastosujesz się do tych prostych wskazówek, w mgnieniu oka powinieneś mieć ładny, przypominający dywan zielony trawnik. Ciesz się swoim nowym podwórkiem!