Uporządkowanie przestrzeni może wydawać się pozytywnym krokiem na wiosnę (stąd „wiosenne sprzątanie”), ale ponieważ pogoda zmienia się na gorsze, gdy nadchodzi wrzesień, a zwłaszcza październik, łatwo można odłożyć jesienne sezonowe biuro peeling na rzecz przytulniejszych zajęć.

Może to być mniej przyjemne, ale dobre, głębokie sprzątanie przed nadejściem jesieni i zimy jest tak samo (jeśli nie ważniejsze) niż wiosenne porządki. Na tym blogu nasi eksperci od sprzątania komercyjnego wyjaśnią, dlaczego jesienne sprzątanie jest kluczowym zadaniem i jakie zadania należy uwzględnić na liście kontrolnej jesiennego sprzątania.

Zmiany temperatury oznaczają więcej bakterii

Ponieważ gorące letnie noce i orzeźwiająca bryza nie są już na porządku dziennym, jesień zmusza wielu z nas do zamknięcia okien i ponownego korzystania z centralnego ogrzewania. Jest to przepis na rozwój bakterii, ponieważ drobnoustroje i alergeny roztoczy kurzu rozkwitają w cieplejszych, wilgotniejszych i twardszych warunkach w pomieszczeniach.

Aby zachować kontrolę nad sytuacją, wyeliminować nieprzyjemne zapachy i zapewnić personelowi podatnemu na alergie większy komfort, dobrym pomysłem jest bardzo dokładne odkurzanie lub dokładne czyszczenie dywanu (które przesuwa wszystkie meble, aby dostać się w trudno dostępne miejsca).

Okna wpuszczają mniej światła

Teraz, gdy mamy do czynienia z krótszymi dniami i mniej światła przez cały czas, ważne jest, aby w pełni wykorzystać światło dzienne, które ma do zaoferowania jesień. Utrzymywanie okien w czystości i wolne od brudu, brudu i pajęczyn (które stają się coraz bardziej powszechne o tej porze roku) wpłynie na małą, ale zauważalną różnicę w wyglądzie Twojej profesjonalnej przestrzeni.

Lato generuje kurz i pyłki

Wszyscy wiemy, jak zakurzone i pokryte pyłkami przedmioty mogą się stać w miesiącach letnich, ale nie zawsze jest łatwo utrzymać się na szczycie bałaganu, gdy sezon jest w pełnym rozkwicie, a okna są szeroko otwarte, aby zwalczyć upał. Jednak gdy lato się skończy, nadszedł czas, aby zająć się tym nagromadzeniem i zamieszkać – więc zabierz się do odkurzania i polerowania!

Szkodniki atakują jesienią

Gdy pogoda staje się coraz zimniejsza i wilgotniejsza, a źródła pożywienia stają się coraz mniej obfite na wolności, twoja przestrzeń może stać się rajem dla niechcianej przyrody. Pająki są szczególnie narażone na wejście od końca sierpnia do listopada, co sprawia, że ​​odkurzanie i odkurzanie jest ważnym zadaniem o tej porze roku. Jesienią prawdopodobnie zaatakują również szczury i myszy, więc utrzymanie się na szczycie bałaganu – zwłaszcza okruchów kuchennych – jest absolutnie niezbędne dla firm, które chcą pozostać wolne od szkodników.