Sprzątanie łazienki może wydawać się przytłaczające. Jest tak wiele szpar i zakamarków, że trudno jest ustalić, od czego zacząć. Czy powinieneś najpierw zająć się toaletą? Albo udać się prosto do zlewu? A jak pozbyć się tych uporczywych plam pod prysznicem i w wannie?
Na szczęście porządny plan działania może znacznie ułatwić sprzątanie łazienki. Wykonaj poniższe czynności, aby maksymalnie uprościć sprzątanie łazienki.

Co jest potrzebne do czyszczenia łazienki:

  • Środek do czyszczenia muszli klozetowych
  • Spray / chusteczki dezynfekujące
  • Uniwersalny środek czyszczący
  • Miotła / Szufelka
  • Myjki Gąbka do szorowania
  • Duster (najlepiej z długim uchwytem)
  • Środek do czyszczenia szkła
  • Mop

Kroki do wyczyszczenia łazienki

1. Zwolnij miejsce do czyszczenia.

Aby uzyskać naprawdę dokładne czyszczenie, nie pomiń tego kroku. Wyjmij wszystkie produkty i butelki z prysznica lub wanny oraz usuń wszystkie dywaniki i ręczniki. Miejsce na blacie również powinno zostać wyczyszczone i nie zapomnij przenieść kosza na śmieci gdzie indziej.

2. Usuń kurz.

Czas zacząć odkurzać. Upewnij się, że masz szafki, oprawy oświetleniowe i wszelkie trudno dostępne miejsca, w których może gromadzić się luźny kurz. Po odkurzaniu umyj podłogę w łazience miotłą lub użyj odkurzacza, aby zebrać pozostały kurz.

3. Namocz prysznic i wannę.

Teraz, gdy pozbyłeś się kurzu i brudu, możesz zacząć korzystać z prysznica i wanny. Spryskaj każdą powierzchnię uniwersalnym środkiem czyszczącym. Jeśli Twój prysznic lub wanna są naprawdę pokryte brudem, środek czyszczący na bazie kwasu może pomóc go przebić, a nawet możesz napełnić wannę wodą z mydłem i pozwolić jej namoczyć. Pozwól sprayowi działać podczas wykonywania następnego kroku.

4. Oczyść pozostałe powierzchnie.

Podczas gdy wanna i prysznic nasiąkną, zacznij od innych powierzchni łazienki. Oznacza to półki, listwy przypodłogowe, haczyki na ręczniki i stojaki, drzwi i okna, jeśli je masz. Użyj gąbki lub szmatki i uniwersalnego środka czyszczącego, aby wszystko wytrzeć.

5. Zajmij się prysznicem i wanną.

Teraz czas wrócić do prysznica i wanny. Zacznij szorować gąbką. Ta długa kąpiel powinna pomóc usunąć cały brud. Jeśli jest dużo nagromadzenia, może pomóc Magic Eraser. Upewnij się, że masz ściany, drzwi prysznicowe i podłogę. Gdy skończysz, możesz zwrócić wszystkie produkty usunięte w kroku 1.

6. Wyczyść toaletkę i zlew.

Twój zlew w łazience może szybko się zabrudzić. Aby pozbyć się starej pasty do zębów i innych osadów mydlanych, spryskaj zlew dezynfekującym środkiem do czyszczenia łazienki i wytrzyj go szorującą gąbką lub szmatką. Kiedy już to robisz, zrób to samo z uchwytami baterii i wszelkimi blatami. Mokra ściereczka z łatwością usunie kurz z szafek, a spryskanie lustra środkiem do czyszczenia szkła sprawi, że będzie błyszczące.

7. Oczyść toaletę.

Nałóż środek do czyszczenia muszli klozetowej na wnętrze muszli klozetowej, upewniając się, że znajduje się pod krawędzią. Pozostaw środek czyszczący na pięć do dziesięciu minut, dokładnie wyszoruj i spłucz. Następnie spryskaj deskę sedesową, uchwyt i zbiornik środkiem dezynfekującym w sprayu lub przetrzyj je chusteczkami dezynfekującymi. Nie zapomnij również spryskać szczotki toaletowej sprayem dezynfekującym i pozostawić do wyschnięcia poza pojemnikiem.

8. Wytrzyj podłogę.

Wreszcie nadszedł czas, aby zająć się podłogą. Najpierw zamieść podłogę, a następnie spryskaj ją środkiem do czyszczenia płytek lub sprayem dezynfekującym i wytrzyj podłogę szmatką lub możesz użyć mopa. Upewnij się tylko, że używasz mydła o niskiej zawartości mydła, które pomoże Twojej podłodze zachować połysk.

9. Wymień wszystkie elementy łazienkowe.

Po wyschnięciu podłogi nadszedł czas, aby odłożyć wszystko, co wyjąłeś, w tym dywaniki i maty łazienkowe, a także kosz na śmieci. Jak czyścić łazienkę - często zadawane pytania Jak najlepiej posprzątać łazienkę? Krótka odpowiedź brzmi: etapami! Upewnij się, że masz plan działania. W przypadku trudnych miejsc, takich jak prysznic i wanna, ważne jest, aby spryskać je z wyprzedzeniem i pozwolić odkurzaczowi wsiąknąć. Czekając, aż te trudne miejsca nasiąkną, szafki, zlew, lustro i wszelkie inne dodatki. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz chciał przejść od góry do dołu i zachować ostatnie czyszczenie podłogi na koniec. Jak profesjonaliści sprzątają łazienkę?

Profesjonalne sprzątanie to gruntowne czyszczenie. Ogólnie rzecz biorąc, profesjonaliści pozostawiają wystarczająco dużo czasu na moczyć roztwory czyszczące w trudnych miejscach i wykorzystują ten czas do czyszczenia szafek, szkła, zlewów i toalet. Wreszcie, upewnienie się, że masz wszystkie odpowiednie narzędzia - od płynu do mycia szyb, przez gąbki po środek dezynfekujący w sprayu - jest kluczem do profesjonalnego czyszczenia. Jak mogę wyczyścić łazienkę w 30 minut?

Aby szybko wyczyścić, skonsoliduj nasz 9-etapowy plan. Zacznij od spryskania prysznica i wanny środkiem dezynfekującym lub uniwersalnym środkiem czyszczącym i pozwól mu usiąść, gdy zajmiesz się toaletą. Gdy skończysz korzystać z toalety, wróć i umyj prysznic i wannę. Następnie usuń szkło i lustra w łazience ściereczką z mikrofibry i środkiem do czyszczenia szkła, a następnie przesuń