Plama z kawy na dywanie

Zdarzyło ci się, prawda? Rozlana kawa, twoje straszne doświadczenie! Może kapać na stół w jadalni lub w kuchni albo na świeżo wypraną i wyprasowaną koszulę. W najgorszym przypadku może nawet rozpryskać się na sofie, tapicerce lub dywanie, pozostawiając nieestetyczną, często lepką plamę, przypominającą o twoich niesmacznych, nieszczęsnych rękach. Dowiedz się, jak utrzymać dywan w czystości przez cały rok.

Ważne jest, aby szybko zająć się rozlaną kawą, ale z powodu napiętego harmonogramu pracy lub pracy, być może będziesz musiał odłożyć eliminację plamy na później. Jeśli rozlałeś kawę kilka dni temu, a dopiero teraz chcesz pozbyć się starej plamy po kawie z dywanu, wykonaj te 7 kroków, aby uzyskać najlepsze rezultaty, na jakie liczysz.

  • Odkurz zaplamiony sektor, aby usunąć i wyczyścić twarde cząstki, drobiny, kłaczki i kurz, dzięki czemu możesz skupić się tylko na dostępnych plamach. To jest kluczowa praca domowa.
  • Delikatnie zwilż plamę letnią wodą, aby wysuszona kawa była mniej zaschnięta. Następnie użyj białej, suchej ściereczki z mikrofibry, aby osuszyć zaplamiony obszar, zawsze przesuwając się od krawędzi plamy i powoli przesuwając się do środka, aby przechwycić kolor od przesączania się do sąsiednich włókien. Kontynuuj zwilżanie i osuszanie plamy, aż kawa przestanie spływać z dywanu na białą szmatkę.
  • Wyprodukuj środek do sprzątania w domu. Korzystając ze środków, które już kupiłeś w sklepach, możesz łatwo usunąć plamy z kawy z dywanu, sofy lub tapicerki tak samo skutecznie, ale taniej, jak kupując komercyjne detergenty do czyszczenia dywanów. Skuteczny odplamiacz z kawy składa się z jednej łyżki płynnego mydła do naczyń, łyżki białego octu i dwóch pełnych filiżanek letniej wody. Wymieszaj je wszystkie w szklanej misce i wymieszaj roztwór łyżką, aż do całkowitego wymieszania.
  • Nałóż odplamiacz czystą ściereczką z mikrofibry. Podobnie jak w pierwszym kroku, spróbuj osuszyć brzegi plamy, przechodząc następnie do środka plamy. Zanurz ściereczkę w szklanej misce, ponieważ jest to wymagane do przywrócenia roztworu czyszczącego. Użyj suchego ręcznika do osuszenia i usunięcia większej ilości plamy z kawy, gdy unosi się ona z włókien dywanu.
  • Rozlana kawa z mlekiem, śmietanką lub cukrem, wymieszaj nakrętkę pełną enzymatycznego detergentu do prania i filiżankę z letnią wodą w nowej szklanej misce. Wymieszaj roztwór, aby ładnie go wymieszać. Następnie za pomocą nowej, czystej szmatki rozprowadź roztwór czyszczący na istniejącą plamę po kawie, aby pomóc przełamać parskość cukru i śmietanki.
  • Spłucz potraktowany dywan zimną wodą. Spróbuj wchłonąć jak najwięcej zużytego płynu czystym białym ręcznikiem, pozwól dywanowi wyschnąć na powietrzu, tworząc wentylację, otwierając okna i wewnętrzne drzwi, aby przyspieszyć proces. Powstrzymaj chodzenie po leczonym obszarze, aż sektor całkowicie wyschnie.
  • Jeśli miejsce nie wysycha szybko - weź odkurzacz i delikatnie odkurz miejsce, to znacznie zmniejszy dodatkowe zabrudzenia dywanu i nie zaszkodzi odkurzaczowi, ponieważ jest to tylko niewielka ilość wody.